کلاس آموزش کاراته


هنرهای رزمی هنوز هم متاسفانه به دلیل درک اشتباه به عنوان یه ورزش خشن در بین مردم شناخته شده است در صورتی که یک تحقیق ساده به والدین نشان خواهد داد که هنرهای رزمی دقیقا ضد خشونت است.
تمرین هنرهای رزمی معمولاً نیازمند صرف زمان و طی شدن مراحل مختلفی است تا پیشرفت لازم در آن حاصل شود. به همان نسبت که یک فرد در هنرهای رزمی پیشرفت می‌کند، حس کامل بودن و اعتماد به‌نفس در وی پدیدار می‌شود. به‌طور خاص این امتیاز می‌تواند برای کودکانی که هنوز به اعتماد به‌نفس کافی نرسیده‌اند، بسیار سودمند باشد. افزایش حس اعتماد به‌نفس نزد کودکان (و حتی بزرگسالان) باعث می‌شود تا آنها اثرات مثبت این حس درونی را در ابعاد مختلف زندگی خود ملاحظه کنند. به عبارت ساده‌تر سایر چالش‌های زندگی آنها، چه فیزیکی و چه روحی با اضطراب کمتری روبه‌رو خواهد بود.

مزایای انجام هنرهای رزمی شامل جنبه‌های مختلف جسمی، روحی و عاطفی می‌شود. به همین دلیل چندان جای تعجب نیست که چرا کودکان و بزرگسالان همگی به ورزش‌های رزمی علاقمند هستند.در پایان به این نکته توجه داشته باشید ورزش‌های رزمی که صرفاً به روی مبارزه و زد و خورد تأکید دارند، ممکن است سودمندی آن‌چنانی از نظر روحی و ذهنی نداشته باشند. بنابراین شناخت و تمرین یک ورزش رزمی مناسب غیرقابل انکار است.

گوجوریو در ژاپنی به معنای "روش سخت و نرم" یکی از سبک‌های اصلی کاراته اوکیناوایی است که از ترکیب تکنیک‌های نرم و تکنیک‌های سخت ایجاد شده‌است.
گوجوریو یکی از ۴ سبک به رسمیت شناخته شده در فدراسیون جهانی کاراته است دیگر سبک‌ها عبارتنداز: وادوریو، شیتوریو و شوتوکان
هر دو اصل نرمی و سختی تکنیک‌ها در کتاب بوبیشی - به چینی: wu bei ji- آمده است که اساتید اوکیناوایی در قرن‌های نوزدهم و بیستم از آن استفاده می‌کردند. گو - به ژاپنی- به معنی سخت یا سفت، به تکنیک‌های دست از فاصله نزدیک یا حملات خط مستقیم اشاره دارد و جو- به ژاپنی- به معنی نرم به تکنیک‌های دست باز و جابجایی‌های دایره‌ای اشاره دارد. گوجوریو تکنیک‌های جابجایی‌های مستقیم را به همراه جابجایی‌های دایره‌ای و نیز حملات سخت همچون ضربه‌های پا و مشت‌های دست از فاصله کم را با تکنیک‌های حمله، دفاع و کنترل حریف (چون قفل کردن، گلاویزی، بر زمین زدن و پرتابی) دست باز نرم ترکیب کرده و از هر دو در آموزش‌های خود استفاده می‌کند.

تاکید اصلی در این سبک بر تنفس درست در تمامی کاتاها به ویژه در کاتای سانچین است که یکی از دو کاتای اصلی این سبک می‌باشد. کاتای اصلی دیگر این سبک، تنشو نام دارد که به جنبه نرم این سبک می‌پردازد. در آموزش‌های گوجوریو تمریناتی برای افزایش قدرت بدنی، روش اصلی مبارزه سبک (تمرینات فاصله، نقاط ضعف،‌ افزایش قدرت و غیره) و تمرینات با دیگران وجود دارد.
  • طول دوره: ۳ ماه
  • مکان: خانه ی نور
  • زمان: روزهای سه شنبه و جمعه از ساعت۱۸:۰۰ الی‌ ۱۹:۳۰
  • شروع کلاسها از اواسط ماه اکتبر در صورت حد نصاب ثبت‌نام

ثبت نام:

  • طول دوره: ۳ ماه
  • ماهانه ۵۰ دلار
  • دورهٔ کامل ۱۳۵ دلار
  • تخفیف ۱۰% اضافه برای "یاوران نور"
Registration Options

مدرس این دوره ها آقای محمد رضا رجبی میباشد. ایشان در زمینه های زیر فعالیت میکنند:
کاراته (کنترلی و آزاد)، موی تای ، کیک بوکسینگ،ای آی دو(سامورایی)، دفاع شخصی و آمادگی جسمانی (فیتنس)
ایشان علاوه برآموزش ورزشهای رزمی موفق به کسب چند عنوان در مسابقات کشوری و استانی شده اند.

جهت اطلاعات بیشتر با شماره زیر تماس بگیرید: 5145619977


karateh

 

پیوستن به خبرنامه