گزارش جلسه دکترسروش دباغ‎

سخنرانی با عنوان «جدال شک و ایمان»


طی روزهای جمعه دوم و شنبه سوم ماه فوریه، کانون فرهنگی نور میزبان آقای دکتر سروش دباغ برای برنامه سخنرانی با عنوان «جدال شک و ایمان» بود. این سری از برنامه ها که در قالب سلسله برنامه‌های گفتمان دینی در طی یکسال و اندی گذشته در کانون فرهنگی نور دنبال میشود، با هدف بسط معرفت‌شناسی و ایجاد بستری جهت تبیین اندیشه‌های دینی و اخلاقی از منظر کارشناسان مختلف حوزه دین و معرفت در حال پیگیری است و تاکنون با حضور میهمانان متعدد و با بیان موضوعات متنوعی به اجرا درآمده است.


مدعو این دوره از برنامه، آقای دکتر سروش دباغ، پژوهشگر حوزه دین، فلسفه و ادبیات، دانش آموخته دکترای داروسازی از دانشگاه تهران و دکترای فلسفه تحلیلی از دانشگاه وارویک انگلستان بودند که در حال حاضر در دانشگاه تورنتو به عنوان محقق در دوره پست دکترا مشغول تحقیق می باشند.


در طی این برنامه دو روزه که بیش از صد نفر از علاقمندان حوزه اندیشه و معرفت در آن شرکت داشتند،آقای دکتر سروش دباغ با واکاوی تفصیلی شق های گوناگون دایره ایمان و شک از منظر غیر فقهی، به تبیین چالش‌های درونی و بیرونی انسان در باب این دو موضوع پرداختند.


کانون فرهنگی نور امید آن دارد که با همراهی علاقمندان اینگونه برنامه‌ها، بتواند بر ادامه آنها بسط و تداوم بخشد.علاقمندان جهت مشاهده مشروح این برنامه میتوانند به آدرس فیسبوک کانون فرهنگی نور مراجعه نمایند و همچنین با عضویت در صفحه وبسایت کانون به نشانی www.noorcenter.com و یا صفحه تلگرامی کانون به نشانی @noorcentermtl از سایر برنامه‌های در حال اجرا مطلع گردند.

 

کانون فرهنگی نور 

 

 

 

 

 

 

پیوستن به خبرنامه