سفر تفریحی به جشنواره لاله ها

بنام خدا

گزارش سفر تفریحی به شهر اتاوا و بازدید از جشنواره لاله ها

نخستین برنامه تفریحی کانون فرهنگی نور برای بازدید از مکانهای دیدنی شهر اتاوا و شرکت در جشنواره لاله ها که همه ساله در آن شهر برگزار می گردد، در روز شنبه 12 ماه می سال 2012 صورت گرفت.


براساس اعلام قبلی، ثبت نام از متقاضیان بصورت آنلاین واز طریق وب سایت کانون به نشانی www.noorcenter.com صورت گرفته و کلیه بلیط های این تور گردشی در چند روز اولیه اعلام آن و قبل ااز خاتمه مهلت ثبت نام، به فروش رفته بود. تعداد 31 نفر در این برنامه ثبت نام نموده بودند که به استثناء دو نفر که بدلیل حضور دیرهنگام خود نتوانستند با تور همراه باشند، بقیه مسافران بتدریج تا ساعت ۶:۴۵ دقیقه صبح در محل تجمع اعلامی حضور یافتند.


با حصول اطمینان از حضور مسافران، سفر گروه در ساعت 7 صبح به همراه سایر مسافرین توسط 10 دستگاه اتوبوس سوپر دولوکس آغاز گردید.

در ابتدای سفر، خوش آمدگویی توسط نمایندگان اعزامی کانون بعمل آمده و مسافرین محترم به یکدیگر معرفی گردیدند. همچنین بروشور معرفی اهداف و برنامه های کانون در اختیار آنان قرار گرفت. در مدت سفر، توضیحات لازم توسط راهنما به زبان انگلیسی ارائه می گردید.اتوبوس طبق برنامه اعلامی، در ساعت ۹:۳۰ وارد شهر اتاوا شده و در نخستین برنامه، رهسپار پارک محل برگزاری جشنواره لاله ها گردید. در مدت تقریبی دو ساعت توقف در مکان مذکور، مسافران این فرصت را یافتند که در هوای بسیار مطبوع آن شهر از دهها هزار شاخه گل لاله که با زیبایی فراوان در رنگها و اقسام گوناگون در گوشه و کنار پارک قد برافراشته بودند، بازدید نموده و لحظات زیبای دیدار خود را در کنار دلبندان خویش ثبت نمایند.


پس از آن گروهی از مسافران که تمایل به صرف غذا دربوفه داشتند، جهت صرف غذا به محل رستوران مذکور هدایت شدند. در همین حال، سایر مسافران این فرصت را یافتند تا از محل خرید مجاور بازدید نمایند.


محل بازدید بعدی موزه تمدن بود که علاقمندان به آن در مدت 2 ساعت از آثار موجود در آن موزه بازدید نمودند. در همین حال گروه بزرگی از مسافران توسط ساندویچ مرغ و نوشیدنی پذیرایی شده و به اقامه نماز و استراحت پرداختند.


در مرحله بعدی، مهمانان رهسپار پارلمان شده و در مدت اقامت یک ساعته خویش براساس توضیحات راهنما با تاریخچه ساختمانهای آن مجموعه و جغرافیای اطراف آن آشنا گردیدند.


ریدوهال که ساختمان محل اقامت و کار فرماندار کل کانادا می باشد، آخرین محلی بود که مورد بازدید قرار گرفت . با خاتمه برنامه بازدیدها، در ساعت ۱۷:۳۰ اتوبوس حامل مسافران شهر اتاوا را به مقصد شهر مونترال ترک نمود. در مسیر مراجعت ازمسافران متقاضی مجدداً با ساندویچ پذیرایی بعمل آمد. سرانجام این تور گردشی و تفریحی با برجای گذاشتن خاطراتی خوش در ساعت ۱۹:۳۰ به خاتمه رسید.

لطفاً در نظرسنجی مربوط به این برنامه شرکت کنید.

پیوستن به خبرنامه