خاگینه

مواد لازم برای 6-5 نفر:

2 عدد :تخم مرغ
قاشق غذاخوری 4 :شیر پاستوریزه
نصف پیمانه :آرد گندم
نصف قاشق چای خوری :بیکینگ پودر
یک چهارم قاشق چای خوری :زعفران ساییده
به مقدار لازم :روغن مایع مخصوص سرخ کردنی
یک دوم قاشق غذاخوری :دارچین
یک دوم قاشق چای خوری :پودر گل محمدی
یک دوم قاشق چای خوری :پودر هل
یک دوم قاشق چای خوری :پودر زنجبیل
2- 5/1 پیمانه(300- 250میلی گرم) :شربت
قاشق غذاخور 4-3 :مغز گردوی خرد شده
قاشق غذاخوری 1 :پودر پسته یا پودر نارگیل

روش تهیه:

تخم مرغ ها را در یک ظرف بشکنید و با چنگال کمی بزنید. شیر را اضافه کرده، بیکینگ پودر و آرد را کم کم روی مایه الک کنید(تا گلوله نشود) و مخلوط نمایید. سپس کمی زعفران، پودر هل و پودر زنجبیل را اضافه کنید. در تابه ی تفلون مقداری روغن بریزید تا گرم شود و با قاشق غذاخوری از مایه در روغن ریخته و سرخ کنید. هر دو طرف آن که طلایی شد، روغن اضافی آن را بگیرید و در شربت قرار دهید تا کمی شربت به خورد آن برود. از شربت خارج نموده و در صافی قرار دهید. سپس در دیس بچینید و از مخلوط دارچین، پودر گل محمدی، زنجبیل و پودر هل روی آن بپاشید و با گردو، پودر پسته یا نارگیل خاگینه را تزیین و سرو نمایید.

طرز تهیه شربت خاگینه:

برای تهیه شربت، 2 پیمانه شکر را با 1 پیمانه آب و دو پر جوهر لیمو با هم مخلوط کنید و روی حرارت ملایم قرار دهید تا به جوش آید. پس از 5-4 دقیقه از روی حرارت بردارید و 2-1 قاشق چای خوری زعفران حل شده در آب، به آن اضافه کنید.

پیشنهادات:

برخی افراد برای تهیه خاگینه از ماست استفاده می کنند. در صورت تمایل می توانید به جای شیر از ماست پاستوریزه ی شیرین استفاده کنید. خاگینه را می توانید به طور یک جا در تابه بریزید و سرخ کنید. سپس به فرم دلخواه برش دهید و سرو نمایید.

پیوستن به خبرنامه