فالوده شیرازی

cake sharbati

مواد لازم :

آب2 لیوان
شکر 1/5 لیوان
گلاب ¼ لیوان
رشته برنجی 150 گرم

طرز تهیه :

  1. آب و شکر و گلاب را با هم مخلوط می کنیم تا شکر کاملا حل شده و محلول تقریبا حالت اشباع پیدا کند. در این حالت محلول کمی کشدار می شود. بهتر است برای راحتی کار، از آب جوش استفاده کرده و پس از مخلوط کردن مواد، مدتی صبر کنید تا محلول سرد شود.
  2. بعد از سرد شدن، این شربت را در فریزر قرار دهید تا کاملا ببندد و غلیظ شود. برای انجام بهتر و سریعتراین امر، بهتراست تا از یک ظرف فلزی استفاده کنید. البته توجه کنید که کافی است تا غلظت آن به حد یخ در بهشت برسد ونباید خیلی سخت شود. در غیر اینصورت مخلوط کردن رشته ها با آن کار دشواری خواهد شد. البته می توانید این کار رابا دستگاه بستنی ساز هم انجام دهید.
  3. رشته های چینی را توی آب جوش ریخته و آن را - علیرغم دستور پخت 2 تا 3 دقیقه ای مندرج بر روی بسته بندی- بمدت 15 تا 20 دقیقه بجوشانید.
  4. وقتی رشته ها کاملا نرم و کمی هم لعاب دار شد، آنها را داخل آبکش ریخته و آب سرد زیادی بر روی آن بپاشید. بگذارید تا آب اضافی آن از آبکش خارج شود.
  5. بعد از حدود ۳ تا ۵ ساعت، ظرف محتوی شربت را از داخل فریزر در آورده و با قاشق بهم بزنید. آنگاه رشته های چینی را داخل آن ریخته و خیلی آرام (بطوری که رشته ها از هم نپاشد) ، شروع به هم زدن مخلوط شربت و رشته ها بکنید.
  6. فالوده شما حاضر است و می توانید آنرا با آبلیمو و یا شربت آلبالو میل بفرمایید . ضمنا" می توانید کمی زعفران به آن اضافه کنید و فالوده زعفرانی داشته باشید.

نکته :

اگر رشته ها را زودتراز زمان مقرر از روی شعله آتش بردارید، ممکن است در انتهای امر که رشته ها را داخل شربت یخی می ریزید، حالت سفتی که برای فالوده لازم است را نداشته باشد. پس حتما بگذارید رشته ها خوب بپزند.

نوش جان

منبع :
Ashpazonline

پیوستن به خبرنامه