zakat fetreh

 بنام خدا

zakat fetreh
دوستان گرامی

با سلام بدینوسیله ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات و تبریک پیشاپیش عید سعید فطر یادآوری می نماید که پرداخت زکات فطره برکلیه مسلمانان مستطیع واجب می باشد. بدین منظور هر مسلمان می بایستی برای خود و افراد تحت تکفل خویش - با احتساب 3 کیلوگرم از غذایی که  بطور معمول صرف می نماید - زکات مذکور را محاسبه  نموده و مواد غذایی مورد نظر را عینا" و یا وجه آنرا به فقیر یا مسکین ترجیحا" مسلمان شیعه پرداخت نماید.

میزان فطریه در سال جاری برای هر نفر بر اساس نرخ رایج نان حداقل معادل 10 دلار می باشد.

میزان کفاره برای هر روز روزه ماه مبارک رمضان بر اساس قیمت ده سیر نان حداقل معادل 3 دلار است.

در صورت پرداخت آنلاین توسط سرویس Paypal و باتوجه به هزینه عملیات مذکور که توسط آن مؤسسه از مبلغ پرداختی کسر می گردد، لازم است تا بترتیب مبالغ 46 و 35 سنت برای فطریه و کفاره به مبالغ سرانه فوق اضافه گردد.

یادآوری می نماید که این کانون بنا بر روال سنوات گذشته آمادگی دارد تا وجوه فطریه عزیزان را جمع آوری نموده و آنرا به مصارف شرعی مجاز برساند. برای این منظور می توانید فطریه خود و افراد تحت تکفل خویش را از طریق پیگیری لینک زیر بصورت آنلاین پرداخت نمایید:

Fetrieh - Kafareh + Transaction Fee:

همچنین، امکان پرداخت مستقیم، با ای‌ترنسفر، و بدون افزودن مبلغ کارمزد، وجود دارد. لطفاً مبلغ فطریه یا کفاره را به ایمیل رسمی کانون فرهنگی نور ای‌ترنسفر کنید: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید حتماً در توضیحات بنویسید که فطریۀ عام است یا فطریۀ سادات است یا کفاره.

 

تذکر خیلی مهم: بنابر دستورات شرعی در خصوص تفاوت در نحوه صرف فطریه، لازم است تا با دقت کامل، انتخاب مناسب - سادات یا غیر سادات- را برگزینید. معیار تشخیص در این زمینه وضعیت نسبی فرد پرداخت کننده می باشد.

کانون فرهنگی نور